T-Mobile začíná vypínat sítě 3G, první na řadu přijde Morava

Majitelé telefonů s podporou LTE podle operátora žádnou změnu nezaznamenají, hovory a SMS zprávy z telefonů bez podpory LTE budou spojovány a doručovány v síti 2G.

T-Mobile začíná vypínat sítě 3G, první na řadu přijde MoravaSpolečnost T-Mobile oznámila, že se chystá ukončit provoz mobilní sítě postavené na starší technologii 3G. První vysílače s technologií 3G budou vypnuty 1. 10. 2021 na Moravě a provoz celé 3G sítě bude zastaven ke konci listopadu.

Vypnutí sítí 3G je podle operátora nezbytné pro uvolnění frekvence 2 100 MHz, která dále posílí rozvoj a rozšiřování nejnovější síťové technologie 5G. Ukončení provozu celé sítě 3G se dle T-Mobilu dotkne jen minimálního počtu jeho zákazníků (méně než 1 %).

Nejstarší telefony bez připojení k mobilnímu internetu budou podle společnosti nadále pro hlasové hovory i SMS zprávy využívat síť 2G, která zůstává v plném provozu.

Vypnutí sítě 3G naši zákazníci nijak negativně nepocítí, protože její roli již před dlouhou dobou převzala síť LTE (4G). Pro operátory je ale uvolnění pásma 2 100 MHz velmi důležité pro další rozvoj nejmodernější vysokorychlostní sítě 5G,“ říká Zdeněk Bumbálek, manažer INS a Fix produktového managementu T-Mobilu.

Zdroj: T-Mobile

Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře