T-Mobile v koronavirovém čtvrtletí zvýšil tržby, těží ze zvýšeného zájmu o služby

Celkové tržby T-Mobilu z mobilních a pevných služeb včetně prodeje hardwaru v prvním kvartálu vzrostly o 3,1 % na 6,8 miliardy Kč. Operátor však očekává, že dopady koronavirové krize se výrazněji projeví v následujících měsících.

T-Mobile v koronavirovém čtvrtletí zvýšil tržby, těží ze zvýšeného zájmu o službySpolečnost T-Mobile zveřejnila výsledky za první čtvrtletí 2020, které významným způsobem ovlivnila pandemie onemocnění covid-19. V nouzovém stavu se firma zaměřila na mimořádnou podporu koncových i firemních zákazníků.

T-Mobile mimo jiné nabídl neomezená mobilní data zdarma či pomáhal nevládním organizacím, zdravotním či sociálním institucím se zajištěním připojení k internetu. Přesto v následujících měsících očekává významnější dopady nouzového režimu.

Přes výjimečnou situaci dosáhly celkové tržby operátora z mobilních a pevných služeb včetně prodeje hardwaru v prvním čtvrtletí letošního roku více než 6,8 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst o 3,1 %.

Společnost vysvětluje, že provozní výsledky byly silně ovlivněny stavem nouze, kdy lidé intenzivněji využívali komunikační služby. Například objem přenesených dat ve sledovaném období meziročně vzrostl o 60 %.

„Navzdory dopadu, jímž nová situace ovlivňuje naše podnikání, jsme v budoucnu odhodláni pokračovat v investicích v České republice, především pak do sítí a do zlepšování služeb,“ uvedl generální ředitel T-Mobile CZ a Slovak Telekom Jose Perdomo Lorenzo.

Zdroj: T-Mobile

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře