Synology uvedlo DiskStation Manager ve verzi 5.1

Nejnovější verze přinesla vyšší bezpečnost, hlubší integraci s cloudem, lepší správu multimédií a další nové funkce.

Synology uvedlo DiskStation Manager ve verzi 5.1Společnost Synology uvedla novou verzi DiskStation Manager (DSM), svého operačního systému pro NAS servery. Verze 5.1 byla uvolněna po 6 týdnech beta testování.

Rádi bychom poděkovali našim uživatelům po celém světě za jejich zapojení a entuziasmus k DSM a produktům Synology, které připravují půdu pro více integrovaný a bezpečnější osobní cloudové řešení,“ uvedl Alex Wang, generální ředitel Synology.

DSM 5.1 nabízí celou řadu nových funkcí a vylepšení. Některé z nich jsou uvedeny níže:

  • Komplexní bezpečnostní opatření – aplikace Security advisor analyzuje systémová nastavení, sílu hesel, síťová nastavení a odstraňuje známý malware. Služba AppArmor blokuje škodlivé programy v neautorizovaném přístupu k systémovým zdrojům, zatímco balíčky mohou být nyní digitálně podepsány, čímž se má vyloučit neoprávněné spuštění.

  • Zvýšení produktivity – Proxy server zrychluje surfování po internetu a zároveň posiluje bezpečnost díky různým možnostem využití mezipaměti, filtrů a ověření. Aplikace File station se může nyní připojit jako FTP klient nebo WebDAV server. Nová podpora CardDav umožňuje synchronizaci kontaktů mezi kompatibilními zařízeními.

  • Hlubší cloudová integrace – data mohou být synchronizována s dalšími veřejnými cloudy včetně OneDrive, Box nebo hubiC. Veškerá klientská zařízení aplikace Cloud Station dovolují uživatelům zvolit které složky, typy souborů a velikosti mají být synchronizovány. Kromě toho lze data zálohovat na další zálohovací služby jako Microsoft Azure, SFR nebo hiCloud. Nová funkce Explore v balíčku Glacier Backup dovoluje uživatelům prohlížet a stahovat jednotlivé soubory ze zálohy Amazon Glacier.

  • Nové firemní funkce – uvedení plných NFS souborových klonů a NFS záložního prostoru zvyšuje výkon a efektivitu úložiště pro virtuální platformy. SSD cache v režimu pro čtení nyní může být vytvořeno pouze s jedním diskem. Předělané uživatelské prostředí a nová funkce Hit Rate má ulehčit správu a sledování SSD mezipaměti.

  • Note Station a DS note  všechny digitální poznámky lze zapisovat, centralizovat a sdílet pomocí webového prohlížeče nebo mobilního zařízení. Zároveň je možné importovat poznámky ze služby Evernote.

  • Jednodušší správa multimédií  Video Station, Photo Station a Audio Station včetně jejich mobilních protějšků nyní poskytují funkce jako chytré hledání, pokročilé filtrování nebo jednoduché sdílení. Mobilní aplikace byly předělány pro vyšší uživatelskou přívětivost.

DSM 5.1 je k dispozici zdarma ke stažení pro uživatele, kteří vlastní DiskStation nebo RackStation řady x11 a vyšší. DSM můžete stáhnout zde: http://www.synology.com/support/download.php.

Zdroj: SynologyKomentáře