Synnex kupuje americký Westcon-Comstor i podíl v jeho evropském byznysu

Synnex přebírá aktivity distribuční sítě Westcon-Comstor v Severní a Jižní Americe a k tomu si přikoupil 10% podíl v jeho byznysu v regionech EMEA a APAC.

Synnex kupuje americký Westcon-Comstor i podíl v jeho evropském byznysuSpolečnost Datatec se definitivně domluvila se společností Synnex o prodeji své dceřiné distribuční sítě Westcon-Comstor. Prodej, o kterém se začalo hovořit na jaře letošního roku, se týká především amerického byznysu, ale zahrnuje i 10% podíl v regionech EMEA a APAC.

Potenciální hodnota akvizice přesahuje částku 800 milionů dolarů, z čehož 600 milionů bude stát americký byznys, 30 milionů zmíněný podíl v regionech EMEA a APAC a až 200 milionů, které Synnex zaplatí v závislosti na dosažených výsledcích.

Součástí dohody je i právo Synnexu zvýšit svůj podíl v regionech EMEA a APAC na 20 % a také předkupní právo na byznys v těchto regionech, pokud by se jej Datatec v budoucnu rozhodl prodat vcelku.

Akvírovaný byznys v Jižní a Severní Americe naposledy dosáhl ročního obratu ve výši 2 miliard dolarů, aktivity v regionech EMEA a APAC vynesly přes 2,25 miliardy.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře