Synnex a Tech Data oznámily fúzi, vznikne obří globální distributor

Sloučenou společnost s ročním obratem okolo 57 miliard dolarů povede jako CEO dosavadní šéf Tech Daty Rich Hume. CEO Synnexu Dennis Polk se postaví do čela jedenáctičlenného představenstva.

Synnex a Tech Data oznámily fúzi, vznikne obří globální distributorSpolečnost Tech Data oznámila, že uzavřela definitivní dohodu v hodnotě přibližně 7,2 miliardy dolarů o fúzi se společností Synnex Corporation. Po spojení vznikne firma s ročními tržbami ve výši zhruba 57 miliard dolarů a více než 22 tisíci zaměstnanci.

Tech Datu až doposud zcela vlastnily fondy spravované přidruženými společnostmi Apollo Global Management a jejich spoluinvestory. Po uzavření transakce budou akcionáři Synnexu vlastnit přibližně 55 % sloučeného subjektu, fondy Apollo pak zbývajících 45 %.

Tato transakce nám umožní rychleji zvyšovat tržby, dosáhnout na větší část globálního trhu a zároveň zajistí významná provozní zlepšení,“ uvedl k akvizici CEO Synnexu Dennis Polk. „Očekáváme, že naše spojené podniky vytvoří nové příležitosti pro všechny partnery.“

Společně budeme schopni nabídnout našim zákazníkům a prodejcům výjimečný dosah, efektivitu a odbornost, čímž redefinujeme zkušenosti a hodnotu, které jim poskytujeme,“ doplnil CEO Tech Daty Rich Hume.

Hume upřesnil, že spojením se vylepší finanční síla obou podniků, které zároveň plánují investovat do svých klíčových lukrativních segmentů i do technologií kybernetické bezpečnosti nové generace, cloudu, dat a IoT.

Hume povede sloučenou společnost jako CEO, Polk se stane výkonným předsedou představenstva a mimo jiné bude hrát aktivní roli v probíhající strategii a integraci podnikání. Sloučená společnost bude mít jedenáctičlennou správní radu.

Zdroj: Synnex Corporation
Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře