Synergy: Trh cloudové infrastruktury vyrostl v roce 2014 o 48 %, Amazon si upevnil vedení

Amazon Web Services má za sebou úspěšný rok. Jeho podíl na silně rostoucím trhu cloudové infrastruktury dosahoval v posledním kvartálu 2014 hodnoty 30 %, za celý rok to pak bylo 28 %. Konkurence následuje s velkým odstupem.

Synergy: Trh cloudové infrastruktury vyrostl v roce 2014 o 48 %, Amazon si upevnil vedeníSpolečnost Amazon Web Services (AWS) upevnila ve čtvrtém kvartálu roku 2014 své vedoucí postavení na trhu IaaS (infrastruktury jako služby).

Díky mezičtvrtletnímu růstu o 25 % dosáhlo AWS 30% podílu, což představuje pětileté maximum. Údaje přinesla analytická společnost Synergy Research.

Své podíly zvýšily i Google a Microsoft, jenž ve čtvrtém kvartálu rostl nejrychleji ze všech velkých hráčů. IBM dokázalo růst pouze stejným tempem jako trh.

Za celý rok 2014 pak AWS drželo 28% podíl světovéh trhu IaaS. S odstupem za ním následovaly společnosti Microsoft (10 %), IBM (7 %), Google (5 %), Salesforce (4 %) a Rackspace (3 %).

Synergy Research odhaduje, globální kvartální výnosy z cloudové infrastruktury (zahrnující IaaS, PaaS, soukromé a hybridní cloudy) už se blíží k hranici pěti miliard dolarů, přičemž výnosy za uplynulých dvanáct měsíců překonaly částku 16 miliard.

Výnosy za celý rok 2014 pak podle analytiků byly o celých 48 % vyšší než v roce 2013.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře