Symantec uzavřel partnerství s Microsoftem a přesouvá se na Azure

Symantec si vybral platformu Azure jako základnu pro prodej softwarových produktů řady Norton. Pro Microsoft jde o výrazný úspěch se silným marketingovým potenciálem.

Symantec uzavřel partnerství s Microsoftem a přesouvá se na AzureSpolečnosti Symantec a Microsoft uzavřely důležité partnerství, v rámci kterého se cloudová platforma Microsoft Azure stane nástrojem pro dodávání bezpečnostního softwaru značky Norton pro více než 50 milionů zákazníků.

Symantec ve spolupráci s Microsoftem vyvinul nové cloudové služby a přesunul do Azure více než stovku kritických nástrojů pro poskytování digitální bezpečnosti ve spotřebitelském sektoru.

V budoucnu chce Symantec na Azure přesunout i svůj e-komerční systém, a usnadnit tak zákazníkům on-line nákupy svých produktů. V plánu je začít využívat i další back-endové nástroje, které Azure nabízí.

Celé stěhování probíhá již nějakou dobu a mělo by být dokončeno na jaře 2018. Microsoft bezesporu těší silný marketingový potenciál tohoto partnerství, který by mohl přesvědčit další softwarové firmy, aby se vydaly stejnou cestou.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře