Symantec sjednotí všechny produkty Norton do jednotné služby

Produkt s názvem Norton Security pro počítače a mobilní zařízení přinese funkce antiviru, antimalwaru, antispamu a volitelně i zálohování do cloudu.

Symantec sjednotí všechny produkty Norton do jednotné službySpolečnost Symantec oznámila konsolidaci řady bezpečnostního softwaru Norton do sjednocené on-line služby, která bude aplikovatelná na PC i mobilní zařízení.

Produkt s prostým názvem Norton Security se v současnosti nachází v betaverzi a po ostrém spuštění v září 2014 bude stát 79 dolarů na rok.

Mezi produkty, které nahradí, se nachází Norton Internet Security, Norton AntiVirus, Norton360 a další. Služba má poskytovat antivirus, antispyware a ochranu proti spamu. Volitelným doplňkem bude možnost zálohování v cloudu.

Symantec na službě pracoval více než rok. Sjednocení má být reakcí na roztříštěnost portfolia a časté zmatení zákazníků, který produkt si vlastně mají vybrat.

Norton Security bude k dispozici v kamenných prodejnách, ale Symantec chce, aby primární cestou ke koupi byl web.

Norton Security má být jednoduše spravovatelná služba a k tomuto účelu má dostat uživatelsky přívětivé rozhraní. Uživatel se přihlásí do on-line účtu a stáhne si odtud příslušnou verzi pro Windows nebo OS X, případně Android nebo iOS. Služba bude mít nastavený limit pro počet zařízení, ale Symtantec ještě nestanovil jeho přesnou hodnotu.

Po zářijovém uvedení v Severní Americe bude služba během řijna uvedena v Evropě a později i v regionu APAC.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © freshidea - Fotolia.com

Komentáře