Symantec prodává odštěpenou Veritas Technologies za 8 miliard dolarů

Společnost zabývající se správou dat koupily investiční skupiny The Carlyle Group a GIC. Obchod má být završen do konce roku.

Symantec prodává odštěpenou Veritas Technologies za 8 miliard dolarůSpolečnost Symantec oznámila koncem roku 2014 rozdělení na dva samostatné subjekty a počátkem letošního roku oznámila, že odštěpená společnost ponese název Veritas Technologies . Nyní oznámila, že se tuto firmu rozhodla prodat.

Novými majiteli Veritas Technologies, která nabízí řešení pro ukládání, zálohování a obnovu dat, jsou investiční fondy The Carlyle Group a GIC. Obchod má hodnotu 8 miliard dolarů a uzavřen má být do 1. 1. 2016.

Podle Michaela A. Browna, prezidenta a CEO Symanteku, tato transakce posílí finanční základnu společnosti a pomůže jí k dalšímu růstu v oblasti kybernetické bezpečnosti a posílit jeho pozici na trhu.

Brown dále uvedl, že představenstvo Symanteku zkoumalo řadu možností, jak „maximalizovat hodnotu Veritas“ a nakonec se usneslo, že prodej investorům bude „v nejlepším zájmu všech zúčastněných.“

The Carlyle Group oznámil, že novým CEO Veritas Technologies se po uzavření obchodu stane Bill Coleman a předsedou představenstva bude Bill Krause.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře