Symantec prodal DigiCertu svůj certifikační byznys za bezmála miliardu dolarů

Akvizice má Symanteku umožnit soustředit síly a prostředky na integrovaná bezpečnostní řešení. Zároveň se však elegantně zbavil sporů s tvůrci prohlížečů a navíc si polepšil o 950 milionů dolarů a výrazný podíl v kupující společnosti.

Symantec prodal DigiCertu svůj certifikační byznys za bezmála miliardu dolarůSpolečnosti Symantec se povedl poněkud husarský kousek – jedním tahem pera vyřešila své spory s tvůrci internetových prohlížečů ohledně bezpečnostních certifikátů a zbohatla o bezmála miliardu dolarů. Jak to provedla?

Vlastně velmi jednoduše – Symantec prodal svou divizi, která sloužila coby certifikační autorita, společnosti DigiCert a nechal si za to zaplatit 950 milionů dolarů a nadto získal v DigiCertu 30 % podíl.

Tomuto obchodu předcházely dlouhodobé spory se softwarovými firmami v čele s Googlem, které měly pochybnosti o validitě SSL certifikátů vydaných Symantekem. Došlo dokonce i na výhrůžky, že prohlížeče těchto výrobců přestanou certifikáty uznávat.

To by pochopitelně vedlo k řadě potíží s přístupem na webové stránky a výraznému poškození pověsti Symanteku u jeho zákazníků, který se proto rozhodl situaci vyřešit po svém a platnost certifikátů už není, abychom tak řekli, jeho problém.

DigiCert je v oblasti SSL certifikací výrazně menším hráčem než Symantec a před akvizicí podle W3Techs držel 2,2% podíl oproti 14% podílu prodávajícího. To se nyní pochopitelně změní, stejně jako velikost samotné firmy.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře