Symantec představil nový partnerský program Secure One

Rozdělení společnosti přineslo nutné změny v partnerském programu, který má v upravené podobě usnadnit cestu k získání platinové úrovně a nabídnout vyšší a častější rabaty.

Symantec představil nový partnerský program Secure OneSpolečnost Symantec představila novou podobu svého partnerského programu, který nově ponese název Secure One. Změna byla nutná vzhledem k oddělení části společnosti do samostatné firmy Veritas a jejím následném prodeji. Všichni současní partneři společnosti automaticky přecházejí do nového programu.

Symantec uvádí, že chce do programu dostat nové partnery a zároveň usnadnit stávajícím partnerům dosáhnout platinové rovně. Za tímto účelem byly zjednodušeny požadavky na kompetence a certifikace.

Po oddělení Veritas zbyly v Symanteku pouze čtyři kompetence, a sice Core Security, Threat Protection, Information Protection a Cyber Security Services. Zatímco Core Security zůstává jediným členem kategorie kompetencí založených na prodaném objemu, ostatní tři jsou kompetence založené na integrované hodnotě.

Aby partner dosáhl platinové „integrační“ úrovně, bude nově stačit, aby dosáhl předepsaného limitu jen u dvou kompetencí. Následně může získávat rabaty napříč celým bezpečnostním portfoliem včetně „neintegrační“ kompetence Core Security.

Další novinkou je, že rabaty budou v rámci Secure One vypláceny kvartálně a nikoliv jednou za rok, přičemž budou zároveň zvýšeny. Novou podobu dostal i program registrace obchodů.

Symantec zveřejní další detaily ohledně partnerského, ale i distribučního programu na konferenci Partner Engage, která se koná příští týden. Bude to první velké setkání po rozdělení firmy a Symantec na něm své partnery přivítá již jako čistě bezpečnostní společnost.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © valentinT - Fotolia.com

Komentáře