Symantec oznámil další cloudové partnerství, tentokrát ovšem s AWS

V říjnu se Symantec spojil s Microsoftem s cílem využít jeho platformu pro dodávání svých bezpečnostních produktů, nyní na konci listopadu si výrobce vybral poskytovatele, který se postará o jeho infrastrukturu. Microsoft to ovšem není...

Symantec oznámil další cloudové partnerství, tentokrát ovšem s AWSSpolečnost Symantec v říjnu uzavřela cloudové partnerství s Microsoftem a oznámila plán na využití jeho platformy Azute pro dodávání svých bezpečnostních produktů. O dohodě jsme tehdy psali jako o velkém marketingovém úspěchu Microsoftu. Inu, nyní je vše trochu jinak.

Symantec totiž před několika dny uzavřel další cloudové partnerství, ovšem tentokrát s AWS, arcirivalem Microsoftu v oblasti služeb veřejného cloudu. AWS se má postarat o „naprostou většinu“ pracovních zátěží Symanteku a v zásadě tak převezme péči o jeho infrastrukturu.

Spolupráce s AWS má podpořit interní transformaci Symanteku, který se snaží opustit zastaralé systémy a zavést cloudový model. V budoucnu by se měla stát také základem pro budování nových hybridních a čistě cloudových bezpečnostních řešení

AWS uvádí, že Symantec již nyní využívá jeho infrastruktury ke každodennímu zpracovávání desítek terabajtů dat posbíraných ze 175 milionů koncových bodů a 57 milionů monitorovacích stanic.

Zkušenosti AWS s obsluhou řady podnikových zákazníků, kteří patří mezi ty nejcitlivější na rizika, byly zásadním argumentem pro výběr [tohoto poskytovatele] pro naši strategii integrované podnikové obrany proti kybernetickým útoků,“ uvedl viceprezident Symanteku Raj Patel.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře