Symantec oficiálně potvrdil, že se rozdělí na dvě firmy

Záhy po rozdělení Hewlett-Packardu došlo k rozdělení další IT firmy. Ze Symanteku se stanou dvě společnosti, přičemž jedna přebere byznys bezpečnostních řešení, a pod druhou přejdou řešení pro správu informací.

Symantec oficiálně potvrdil, že se rozdělí na dvě firmySpolečnost Symantec oficiálně potvrdila dřívější spekulace – její představenstvo schválilo rozdělení firmy na dvě nezávislé, veřejně obchodované společnosti. Jedna se zaměří na bezpečnost, druhá na správu informací.

Postupně začalo být jasné, že k úspěchu a polích bezpečnosti a správy informací je zapotřebí rozdílných strategií, cílených investic a inovací v oblasti dodávání produktů na trh,“ uvedl CEO Symanteku Michael Brown.

Bezpečnostní část společnosti Symantec utržila za fiskální rok 2014 celkem 4,2 miliardy dolarů. Nová společnost převezme spotřebitelské i podnikové zabezpečení koncových bodů, správu koncových bodů, šifrování, mobilní řešení, SSL certifikáty, ověřování identity a další složky.

Byznys spojený se správou informací Symanteku v minulém fiskálním roce přinesl 2,5 miliardy dolarů. Pod novou společnost přejdou zálohovací a obnovovací řešení, archivování, produkty eDiscovery, správa úložišť a řešení pro dostupnost informací.

Rozdělení má být dokončeno do konce kalendářního roku 2015.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře