Symantec náhle odvolal CEO Stevea Benneta

Ve firmě jde o druhou změnu u kormidla během necelých dvou let.

Symantec náhle odvolal CEO Stevea BennetaSpolečnost Symantec oznámila, že odvolala svého prezidenta a CEO Stevea Benneta. Ve funkcích byl dvacet měsíců. Společnost nyní prozatimně vede člen představenstva Michael Brown.

Daniel Schulman, předseda představenstva společnosti, v tiskovém prohlášení uvedl, že Steve Bennet svými reogranizačními kroky a snižováním nákladů nastavil kurs k budoucímu růstu.

Prioritou Symantecu je však nyní nalezení lídra, který dokáže využít aktiva společnosti a schopností jejího vedení k nastartování další fáze produktových inovací a celkového růstu.

Odvolání Stevea Benneta bylo podle Daniela Schulmana plánovanou součástí probíhajícího procesu, nikoliv důsledkem nějakého pochybení.

Analytik Gene Ruth, který má v Gartneru na starost právě Symantec, je toho názoru, že si Steve Bennet vedl dobře. Vyzvihl zejména jeho snahu soustředit společnost na dodávání produktů, po nichž byla reálná poptávka.

Krk mu podle Rutha zlomila netrpělivost představenstva, které nechtělo čekat na dlouhodobější výsledky jeho kroků, případně nespokojenost s tím, že firmě nerostl podíl na trhu.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Symantec

Komentáře