Symantec kupuje LifeLock a jeho služby pro ochranu identity

Díky akvizici v hodnotě 2,3 miliardy dolarů má vzniknout největší výrobce spotřebitelských bezpečnostních řešení na světě. Služby od LifeLocku chce Symantec propojit se svými produkty řady Norton.

Symantec kupuje LifeLock a jeho služby pro ochranu identitySpolečnost Symantec se stane novým majitelem poskytovatele služeb pro ochranu identity LifeLock. Díky tomuto obchodu v hodnotě 2,3 miliardy dolarů má vzniknout největší výrobce spotřebitelských bezpečnostních produktů s ročním obratem odpovídajícím výši akvizice.

Spojením produktů Norton a LifeLock chce Symantec vytvořit komplexní bezpečnostní řešení pro spotřebitele, kteří tak získají ochranu před malwarem, ransomwarem a dalšími kybernetickými útoky.

LifeLock má v současnosti 4,4 milionů zákazníků, Symantec však uvádí, že jen v USA je 80 milionů potenciálních zákazníků. Trh, který chtějí Symantec a LifeLock společně oslovit má mít hodnotu 10 miliard dolarů.

Akvizice byla schváleny představenstvy obou společností a podléhá standardním schválením ze strany regulátorů. Celá transakce by měla být završena v průběhu roku 2017.

Symantec zároveň oznámil své výsledky za své třetí finanční čtvrtletí, které skončilo ke 30. 9. 2016. Za toto období společnost celkem utržila 979 milionů dolarů, což představuje 8% meziroční nárůst. Akvizice má mít vliv výsledky Symanteku až v roce 2017.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Bits and Splits - Fotolia.com

Komentáře