Symantec kupuje bezpečnostní firmu Blue Coat, zaplatí za ni 4,65 miliardy dolarů

Akvizice přinese Symateku portfolio bezpečnostních řešení pro cloud a sítě, ale také nového CEO. Uzavřena by měla být do konce letošního třetího kvartálu.

Symantec kupuje bezpečnostní firmu Blue Coat, zaplatí za ni 4,65 miliardy dolarůSpolečnost Symantec oznámila, že převezme firmu Blue Coat, dalšího poskytovatele bezpečnostních řešení. Akvizice, která by měla být provedena do konce letošního třetího kvartálu, bude mít hodnotu 4,65 miliardy dolarů v hotovosti.

Zajímavostí je, že přestože Symantec kupuje Blue Coat, spojené společnosti povede Greg Clark, současný CEO akvírované firmy. Symantec je totiž od letošního dubna bez řádného šéfa, neboť Michael Brown odstoupil ve světle špatných finančních výsledků.

Symantec si od akvizice slibuje rozšíření svého portfolia a jeho doplnění o síťová a cloudová bezpečnostní řešení, díky kterým bude schopný ochránit uživatele, jejich koncové body, komunikaci, sítě i servery.

Spojené společnosti budou zaměstnávat 3 000 pracovníků ve výzkumu a vývoji. Za fiskální rok 2016 by měly vykázat tržby ve výši 4,4 miliardy dolarů, přičemž o 62 % této částky se mají postarat bezpečnostní řešení pro podniky.

Symantec se v současnosti potýká s problémy. Jeho výsledky v posledním fiskálním roce, který skončil k 1. 4. 2016 poklesly o 9 % na 3,6 miliardy dolarů. V zatím posledním kvartálu společnost utržila 873 milionů dolarů, což bylo o 3 % méně než o rok dříve.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře