Symantec akvíruje NitroDesk kvůli aplikacím pro mobilní bezpečnost

Po období spolupráce obou společností přistoupil Symantec k akvizici firmy NitroDesk a integruje jeho bezpečnostní aplikace mezi své produkty.

Symantec akvíruje NitroDesk kvůli aplikacím pro mobilní bezpečnostSpolečnost Symantec oznámila, že uzavřela koupi společnosti NitroDesk, výrobce aplikací pro zabezpečení a správu mobilních zařízení. Společnosti již dříve spolupracovaly na partnerské úrovni a Symantec nabízel aplikaci TouchDown od NitroDesku v rámci svého řešení App Center.

Tato aplikace odděluje v rámci zařízení osobní a firemní data, což je v řadě firem nezbytnou podmínkou pro zavedení konceptu BYOD, tedy umožnění zaměstnancům pracovat na vlastních zařízeních.

Podobná bezpečnostní řešení například zabraňují zkopírování a vyvedení firemních dat mimo zařízení. NitroDesk se zaměřuje především na operační systém Android.

Symantec nezveřejnil podmínky akvizice, ani plány, jak naloží se stávajícími produkty NitroDesku. Očekává však jejich hlubší integraci s vlastními produkty pro mobilní bezpečnost.

Z hlediska zákazníků by nemělo dojít k žádným změnám, Symantec nechá na stejných částkách i ceny produktů. Aplikace TouchDown má být výhledově přejmenována.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © dny3d - Fotolia.com

Komentáře