Switche Cisco pro malé firmy přinášejí prvotřídní kvalitu za dostupné ceny

Společnost Cisco expanduje do segmentu SMB s novým portfoliem switchů vybavených funkcemi, jež byly dosud výsadou pokročilých řešení pro velké podnikové zákazníky.

Switche Cisco pro malé firmy přinášejí prvotřídní kvalitu za dostupné cenyMalé firmy jsou specifické tím, že se potřebují soustředit na byznys a starost o IT je pro ně zátěží navíc. Na druhou stranu potřebují fungující IT infrastrukturu, která uspokojí základní potřeby jejich podnikání. Potřebují bezpečnou bezporuchovou síť, přes kterou mohou komunikovat a posílat data a navzájem její části propojit.

Běžné síťové produkty určené pro tento segment ale ne vždy nabízejí vše potřebné v takové kvalitě, aby bez kompromisů splňovaly zmíněné požadavky. S tímto nesouladem se pak v konečném důsledku u zákazníků potýkají i implementační partneři, na něž klade zvýšené nároky z pohledu návrhu a správy takové infrastruktury.

Společnost Cisco proto přichází na trh se síťovými produkty speciálně navrženými pro potřeby menších firem. Jde zejména o několik řad switchů, které svými parametry převyšují standardy běžné v této kategorii produktů. Řadu funkcí si totiž přináší z enterprise modelů.

Naši partneři pak nabídkou a využíváním těchto produktů posilují svou důvěryhodnost a pozici u zákazníků,“ vysvětluje Zuzana Švecová, vedoucí týmu technologických specialistů společnosti Cisco, a vyjmenovává konkrétní výhody: „Za srovnatelnou cenu jim nabídnou vysokou kvalitu produktů, nativní bezpečnost, možnost jednoduché správy zařízení, řadu pokročilých funkcí a vysokou úroveň servisu a služeb.“

Rozdíl je ve funkcích

Rozdíl mezi běžnými produkty a nabídkou značky Cisco je patrný už z parametrů a funkcí jednotlivých switchů. Patří sem podpora inteligentního PoE+, možnost přímého propojení access pointů nebo telefonů, plug and play provisioning, access control list pro IPv4 a u řady C1000 i pro IPv6.

Pro Cisco je samozřejmostí i vysoký bezpečnostní standard, který zajišťuje flexibilní tacacs+ a radius autentifikace, ssh enkripce a dynamické přiřazování VLAN adres. Nechybí podpora bezpečnostního standardu 802.1x. Ta nabízí kontrolovaný přístup do sítě, což by mělo být bezpečnostní minimum zodpovědné firmy.

Z pohledu uživatelské přívětivosti nabízí Cisco management switchů přes webové rozhraní nebo vzdáleně přes bluetooth. Navíc produkty z kategorie pro malé podniky si od těch pro enterprise segment vypůjčily i operační systém IOS.

Servis jako pitstop v F1

Na vysoké úrovni, která je běžná spíše u vyšších kategorií produktů, je i servis. „Poskytujeme doživotní next business day onsite záruku na celé portfolio, doživotní aktualizaci firmwaru nebo telefonickou podporu 24/7. Produkty jsou lokalizované a přizpůsobené tak, aby byla jejich obsluha co nejjednodušší. V případě potřeby jsou k dispozici i tutorial videa,“ říká Zuzana Švecová.

Budoucnost je v technologiích

Trvalý úspěch podnikání vyžaduje neustálé inovace a těch se dnes často dosahuje prostřednictvím nových technologií. Ať už jde o využívání moderních komunikačních nástrojů, vzdálený přístup k datům nebo využívání prvků IoT. To vše už firmy objevily. Aby tento ekosystém fungoval bez problémů a bylo možné ho dále rozvíjet, musí také pochopit, že základem pro něj je flexibilní síť. Ani nejmodernější vybavení nebude přínosem, pokud mu síť neumožní správné fungování.

Cisco je etalonem kvality v oblasti networkingu a nyní přináší své produkty na míru šité malým firmám a za pro ně dostupnou cenu. Jsem přesvědčena, že jakmile je vyzkouší, pocítí rozdíl. Je šancí pro partnery, aby jim tyto výhody vysvětlili a těžili z benefitů, které jim tyto produkty a vstup Cisca do tohoto segmentu nabízí,“ zdůrazňuje roli partnerů Zuzana Švecová. 

Díky své flexibilitě a škálovatelnosti umožnují tyto produkty partnerům být zákazníkům skutečným partnerem po celý jejich životní cyklus. Nejde jen o prodej switche, ale díky znalosti jeho možností mohou doporučit, jak co nejlépe rozvíjet IT ekosystém, aby vyhovoval aktuálním potřebám podnikání zákazníků, a to představuje velkou příležitost.

Partneři, které spolupráce zajímá, se mohou obrátit na příslušného distributora (Alef Distribution, AT Computers, Tech Data) nebo na obchodní tým Cisco Small vedený Zbyňkem Pakandlem prostřednictvím e-mailu small_cze@cisco.com.

Portfolio switchů Cisco pro small business segment

Portfolio switchů Cisco pro small business segment

Zdroj: Cisco
Úvodní foto: Cisco

Komentáře