Švýcaři kupují Premier Farnell, výrobce počítačů Raspberry Pi

Noým majitelem se stane výrobce průmyslových komponentů Daetwyler. Změna majitele by neměla mít vliv na výrobu samotných zařízení z rodiny Raspberry Pi.

Švýcaři kupují Premier Farnell, výrobce počítačů Raspberry PiBritská firma Premier Farnell, výrobce velmi levných počítačů Raspberry Pi, bude měnit majitele. Za 867 milionů dolarů jej chce koupit švýcarský výrobce průmyslových komponentů Daetwyler. Podle nového majitele přinese jeho vstup do firmy snížení nákladů.

Počítačů Raspberry Pi se od jejich uvedení před čtyřmi lety prodalo přes 8 milionů. Tato zařízení, jejichž některé varianty stojí pouhých pět dolarů, jsou populární zejména mezi nadšenci, kteří je používají k sestavování levných herních konzolí, počítačů nebo chytrých brýlí.

Daetwyler nekupuje samotnou řady Raspberry Pi – ta je v rukou stejnojmenné nadace, která si ji nechává vyrábět právě akvírovanou firmou Premier Farnell a ještě jedním dodavatelem, společností RS Components.

Příznivci zařízení Raspberry Pi se proto nemají akvizice obávat. Zakladatel nadace Eben Upton uvedl, že neočekává, že by ze změny majitele výrobce měly vyplynout nějaké důsledky pro samotné počítače. Naopak by úspory z rozsahu mohly vést k dalšímu zlevnění. Akvizice má být dokončena do konce letošního roku.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0

Komentáře