SUSE zakončilo fiskální rok 2019 dvouciferným růstem příjmů

Společnost zaznamenala výrazný růst příjmů ve dvou divizích: 299% nárůst v předplatném produktů pro oblast application delivery a 64% v ziscích z prodeje řešení v cloudu.

SUSE zakončilo fiskální rok 2019 dvouciferným růstem příjmůSpolečnost SUSE oznámila, že má za sebou další úspěšný finanční rok. Ve fiskálním roce 209, který oficiálně skončil 31. 10. 2019, totiž zaznamenala devátý rok nepřetržitého růstu. Dařilo se jí zejména v oblasti application delivery.

SUSE uvádí, že na začátku tohoto roku se stalo největší nezávislou Open Source společností na světě a zaznamenalo rekordní meziroční nárůst výnosů z předplacených služeb pro oblast application delivery o 299 %.

Společnost vedle růstu ekosystémů poskytovatelů cloudových služeb zvýšila tržby z cloudových řešení o 64 %, a to především díky „hyperškálovatelům“ v čele s Amazon Web Services, Google Cloud a Microsoft Azure.

Obchody SUSE o objemu nad 1 milion dolarů celkově narostly o 13 %, což dle firmy přispělo ke dvoucifernému skoku v příjmech. Se zrychlením růstu také vzrostl počet zaměstnanců společnosti SUSE o 11 %.

Přání zákazníků jako priorita při plánování inovací

Jako největší nezávislá Open Source společnost na světě jsme připraveni poskytnout nejlepší služby a řešení zákaznických potřeb, zrychlit svůj růst a reagovat na poptávku nejrychleji v historii,“ uvedla Melissa Di Donato, generální ředitelka SUSE.

Závazek společnosti vůči technologii a zákazníkům se odráží ve zvýšeném zaměření společnosti a investicích do strategických softwarových řešení, jež klientům umožňují vytvářet, zavádět a spravovat výpočetní úlohy kdekoli, na hardwaru zákazníka nebo hybridních a multi-cloudových řešeních.

SUSE dodává, že se nadále zaměří na růst a expanzi, a to s podporou skupiny EQT, která spravuje kapitál v celkové výši více než 62 miliard euro. Obchodní růst společnosti bude rovněž poháněn organicky i prostřednictvím akvizic.

Zdroj: SUSE
Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře