SUSE přebírá aktivity HPE okolo řešení OpenStack IaaS a Cloud Foundry PaaS

SUSE převezme dvě technologické sekce HPE a integruje je do svého portfolia, přičemž se zároveň stane strategickým dodavatelem HPE v oblasti otevřeného softwaru. Dohoda se týká i spolupráce v oblasti systémů Helion. SUSE zároveň povýšilo na pozici platinového člena organizace Cloud Foundry Foundation.

SUSE přebírá aktivity HPE okolo řešení OpenStack IaaS a Cloud Foundry PaaSSpolečnost SUSE oznámila, že uzavřela smlouvu se společnosti Hewlett Packard Enterprise (HPE) o akvizici dvou jejích technologických sekcí, jež využívají OpenStack IaaS a Cloud Foundry PaaS. Kontrakt umožní SUSE rozšířit vlastní řešení OpenStack pro poskytování služeb infrastruktur určených firemním zákazníkům.

Původní sekce OpenStack od HPE bude integrována do OpenStack Cloudu společnosti SUSE. Řešení Cloud Foundry PaaS umožní SUSE poskytovat všem svým zákazníkům a partnerům certifikovanou službu připravenou pro potřeby podnikové sféry. Smlouva rovněž zajišťuje společnosti SUSE pozici strategického partnera a dodavatele HPE v oblasti open source řešení.

Tyto zprávy navazují na nedávné oznámení hlubší vzájemné spolupráce mezi společnostmi SUSE a HPE v oblasti využití zkušeností SUSE s platformou OpenStack pro společné inovace zaměřené na řešení Helion OpenStack a Helion Stackato PaaS. Oznámená transakce současně zahrnuje neexkluzivní smlouvu, podle níž bude HPE do těchto řešení zavádět technologie od SUSE.

SUSE kromě převzetí technologických sekcí od HPE oznámilo také rozšíření svého zapojení v rámci nadace Cloud Foundry Foundation. Společnost se v rámci nadace stala platinovým členem a bude nově zasedat v její správní radě.

Zdroj: SUSE
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře