SUSE a Microsoft společně představují linuxové jádro pro platformu Azure

SUSE Linux Enterprise Server 15 je výsledkem spolupráce obou společností na základě poptávky ze strany zákazníků. Podle SUSE se jedná o vůbec první linuxové jádro optimalizované přímo pro prostředí Microsoft Azure.

SUSE a Microsoft společně představují linuxové jádro pro platformu AzureSpolečnost SUSE představila novou verzi linuxového jádra upraveného pro provoz na cloudové platformě Azure. Instance SUSE Linux Enterprise Server 15 je podle SUSE vůbec prvním linuxovým jádrem optializovaným pro cloud Microsoftu.

Nové jádro má poskytnout základ pro rychlejší přístup k novým funkcím Azure a nabídnout zákazníkům open source řešení, které jim pomůže snížovat náklady a dodávat kritické podnikové služby v éře digitální transformace.

Zákazníci mohou podle SUSE očekávat, že Linux Enterprise Server 15 bude mít měřitelné benefity v oblasti výkonnosti. Konkrétně se má jednat až o 25 % rychlejší síťovou komunikaci a snížení latencí v průměru o 23 %.

Instance budou v základu běžet na novém optimalizovaném jádru a zákazníkům nabídnou všechny benefity SUSE Linux Enterprise Server a nástroje pro snazší nasazení cloudových řešení včetně možnosti konfigurace přes linuxovou příkazovou řádku a dalších.

SUSE Linux Enterprise Server s jádrem optimalizovaným pro podporu platformy Microsoft Azure je již k dispozici na tržišti Azure Marketplace se standardním ceníkem a podporou. 

Zdroj: SUSE

Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře