Sudop Group vstupuje na trh IT, chce se stát hráčem v oblasti digitální transformace

Skupina založila novou dceřinou společnost Sudop Consulting and Information Technology, která obratem koupila většinový podíl v softwarové firmě LinkSoft Technologies. Sudop se chce tímto krokem mimo jiného připravit na digitalizaci stavebnictví.

Sudop Group vstupuje na trh IT, chce se stát hráčem v oblasti digitální transformaceSkupina Sudop Group, která zastřešuje převážně firmy z oblasti projektové a inženýrské činnosti, oznámila svůj vstup do IT byznysu prostřednictvím nové dceřiné firmy Sudop Consulting and Information Technology (Sudop CIT).

Skupina k tomuto kroku přistoupila s cílem diverzifikovat a rozšířit své obchodní aktivity, přičemž plánuje využít synergií s inženýrskou a projektovou činností skupiny. Prvním krokem firmy Sudop CIT byla akvizice 70% podílu v softwarové společnosti LinkSoft Technologies.

Založení Sudop CIT a akvizice společnosti LinkSoftu má celé skupině přinést nejen nový podnikatelský směr, ale také možnost rozvoje a akceleraci digitální transformace, zejména nastupujícího trendu digitalizace stavebnictví.

Očekáváme totiž, že stejně jako v jiných oborech, tak i ve stavebnictví budou hrát prim digitální technologie a my na to budeme připraveni,“ shrnul Jan Kout, člen představenstva Sudop Group odpovědný za rozvoj a investice.

Dosavadní majitel a zakladatel společnosti LinkSoft Technologies Jiří Manda zůstává v exekutivní roli a bude se podílet na dalším růstu a rozvoji firmy. V současnosti má LinkSoft přibližně 100 zaměstnanců a v roce 2017 dosáhl obratu 140 milionů Kč.

Zdroj: Sudop Group

Úvodní foto: © Olivier Le Moal - Fotolia.com

Komentáře