Sudop dále rozšiřuje svoji ICT divizi, vstupuje do české firmy CADconsulting

Skupina Sudop získala 65% podíl v konzultační firmě CADconsulting, jež se zaměřuje na podporu projektantských firem a implementaci informačních modelů stavby. Jde o další krok v plánovaném investování do digitalizace stavebnictví.

Sudop dále rozšiřuje svoji ICT divizi, vstupuje do české firmy CADconsultingSkupina Sudop, která zastřešuje firmy z oblasti projektové a inženýrské činnosti, podepsala smlouvu o převzetí 65% podílu v konzultační IT firmě CADconsulting. Pokračuje tak v naplňování plánu zaměstnávat v roce 2022 přes 500 IT specialistů.

Akvizice vyšla Sudop na několik desítek milionů korun. CADconsulting pomáhá s implementací BIM (informační model stavby/digitální dvojče stavby) projektantským firmám, kontroluje kolize a validuje již zpracované projekty.

Díky svému specifickému zaměření CADconsulting vhodně doplňuje stávající portfolio služeb naší společnosti BIM Consulting, jejímž cílem je pomáhat firmám a institucím se zaváděním a využíváním metodiky BIM,“ řekl Jiří Živnůstka, předseda představenstva Sudop Consulting and Information Technology.

Od vstupu skupiny Sudop si slibujeme nejenom nepřeberné možnosti synergie v rámci skupiny, ale především bezpečné zázemí k naší další expanzi,“ uvedl Rudolf Vyhnálek, CEO společnosti CADconsulting.

Vyhnálek dodal, že firma rovněž zintenzivňuje aktivity v oblasti strojírenství. Upřesnil, že firmám na pomezí stavebnictví a strojírenství nabízí CADconsulting řešení, které zefektivní její práci a zajistí její napojení na BIM.

Plánovaná digitalizace stavebnictví

Sudop již dříve oznámil, že v horizontu tří let plánuje investovat stovky milionů korun do digitalizace stavebnictví. V této souvislosti také založila dceřinou společnost Sudop Consulting and Information Technology.

Pro skupinu je to letos již druhá akvizice na ICT trhu v tomto roce. V červenci oznámila koupi společnosti Orbit, která se věnuje virtualizaci IT zdrojů, poradenství v oblasti cloud governance & compliance, konsolidaci datových center a doručování aplikací.

Zdroj: Sudop
Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře