Stříbrní partneři EMC se mohou těšit na vyšší rabaty

EMC oznámilo řadu změn ve svém partnerském programu. Kromě vyšších rabatů pro úroveň Silver čeká partnery nová vstupní úroveň, věrnostní program True nebo integrace partnerského programu VCE.

Stříbrní partneři EMC se mohou těšit na vyšší rabatySpolečnost EMC se rok po spuštění nového partnerského programu Business Partner Program (BBP) rozhodla provést změny, které se v pozitvním slova smyslu dotknou zejména stříbrných partnerů společnosti.

Partneři úrovně Silver v regionu EMEA a obou Amerikách se dočkají zvýšení rabatů z nynějších jednociferných procent na dvouciferná. Rabaty pro zlaté a platinové partnery zůstanou na stejné úrovni jako doposud.

Dynamika trhu se změnila a my jsme se rozhodli snížit a upravit obratová kritéria na úrovni Silver,“ uvedl globální šéf partnerského programu EMC Gregg Ambulos.

Nová úroveň, věrnostní program a integrace VCE

Druhou zásadní novinkou je změna struktury programu v podobě přidání nové nejnižší úrovně s názvem Authorised Partner. Ta bude určena pro nové účastníky programu BBP a podobně jako vyšší úrovně bude podmíněna obratovým kritériem.

Pokud však partner toto kritérium přesáhne již v průběhu roku, bude automaticky zařazen do některé z vyšších úrovní (Silver, Gold, Platinum) a dostane se mu všech benefitů, které daná úroveň nabízí.

EMC dále spustí nový nástroj MyQuote, který nahradí starší systémy Channel Express a Direct Express. Gregg Ambulos očekává, že MyQuote, který bude společně s partnerskou úrovní rozhodující pro určování partnerských cen, usnadní a urychlí spolupráci mezi partnerem a prodejním týmem EMC.

Další novinkou je globální rozšíření věrnostního programu True, jenž byl dosud dostupný pouze v Severní Americe. Program nabízí odměny programy pro ty partnery, kteří prodávají úložiště a zálohovací řešení výhradně od EMC, a také ty, u nichž tvoří spolupráce s EMC více než 80 % obratu.

Poslední změnou je plánovaná integrace partnerského programu dceřiné společnosti VCE do BPP. Gregg Ambulos to odůvodnil tím, že poskytovatelé řešení VCE se často překrývají s partnery EMC, což volá po celkové konsolidaci.

Není to kvůli Dellu

Ambulos zároveň dodal, že oznámené změny nijak nesouvisejí s plánovaným převzetím EMC Dellem. Ten za globálního lídra trhu podnikových úložišť zaplatí rekordních 67 miliard dolarů.

Není úplně fér se k tomu vyjadřovat, ale řeknu alespoň to, že se těšíme na to, co přijde. Jsou to zajímavé časy, ale zatím jsme ještě nezávislí. Přijde doba, kdy budeme pracovat společně, ale v tuto chvíli děláme svoje a oni zase svoje,“ řekl Ambulos.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře