Starší edice Windows Pro začnou nabádat uživatele k přechodu na Windows 10

Aplikace propagující přechod na nejnovější verzi operačního systému Windows začne „otravovat“ i uživatele Windows 7 a 8.1, kteří používají edici Windows Pro. Dosud takto naléhaly pouze spotřebitelské edice systému.

Starší edice Windows Pro začnou nabádat uživatele k přechodu na Windows 10Microsoft pokračuje ve své propagaci Windows 10 coby bezplatného upgradu ze starších systémů Windows 7 a 8.1. K půlročnímu výročí spuštění systému se uživatelé profesionálních edice Windows Pro „dočkají“ aplikace, která je bude nabádat k přechodu na „desítky“. Ta už je dobře známá držitelům spotřebitelských licencí.

„Prudící“ aplikace Get Windows 10 se objeví v počítačích připojených k Active Directory a získávajících aktualizace přímo z Windows Update. Změna se bude týkat pouze menších podniků a kanceláří, neboť u korporátní edice Windows Enterprise Microsoft bezplatný přechod nenabízí.

Tento nový krok je jen jedním z řady způsobů, jak se Microsoft snaží přimět uživatele, aby přešli na jeho nejnovější systém. Některé z nich, například plánované „schování“ systému mezi doporučené aktualizace, lze označit za poněkud naléhavé.

Strategii Microsoftu lze číst jako velkou důvěru ve vlastnosti Windows 10 v tom smyslu, že jakmile je uživatel jednou nainstaluje, nebude již chtít nic jiného. V takovém kontextu dává velmi intenzivní propagace smysl, otázkou však zůstává, zda to uživatelskou základnu od systému naopak neodradí.

Microsoft připravil návod, jak se „otravující“ aplikace zbavit.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře