Staples chtělo koupit Office Depot, soud však fúzi za 6,3 miliardy dolarů zakázal

Spojení dvou největších amerických prodejců kancelářského vybavení mělo představovat obchod v hodnotě 6,3 miliardy dolarů. Federální soud však kývl na námitku regulátora, který se obával zvýšení cen a zhoršení služeb pro velké podniky.

Staples chtělo koupit Office Depot, soud však fúzi za 6,3 miliardy dolarů zakázalPlány Staples, amerického řetězce s kancelářským vybavením, na akvizici konkurenční sítě Office Depot, která má pobočky i v České republice, ztroskotaly na rozhodnutí regulátora.

Americký federální soud totiž dal za pravdu Federální obchodní komisi, která namítala, že akvizice v hodnotě 6,3 miliardy dolarů by měla nepříznivý vliv na hospodářskou soutěž. Podobně dopadl již první pokus o fúzi obou firem v roce 1996.

Spojení dvou největších kancelářských řetězců by podle soudu vedlo ke zvýšení cen a zhoršení kvality služeb poskytovaných velkými podniky, které od obou řetězců nakupují kancelářské potřeby.

Jsme nesmírně zklamaní, že byl požadavek Komise schválen, přestože nedokázala správně definovat relevantní trh a způsob, jakým podkládala své argumenty, byl žalostný,“ postěžoval si CEO společnosti Ron Sargent. Staples se však nehodlá odvolávat.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Junial Enterprises - Fotolia.com

Komentáře