SquareTrade testovalo odolnost tabletů, vítězem se stal Samsung Galaxy Tab S 8.4

V testu vzorku deseti aktuálně prodávaných tabletů vítězily kompaktní modely. Kromě absolutního vítěze v podobě Galaxy Tab S 8.4 zabodoval Asus Memo Pad 7 jako zástupce low-endových produktů. Nejhůře dopadl Tmax 9 HD.

SquareTrade testovalo odolnost tabletů, vítězem se stal Samsung Galaxy Tab S 8.4Společnost SquareTrade představila výsledky testu odolnosti vzorku deseti populárních tabletů. Žebříček odolnosti srovnával tablety, které jsou aktuálně dostupné na trhu a zkoumal riziko jejich poškození při běžných nehodách.

Během testování se hodnotily klíčové prvky jako provedení předního a zadního panelu, konstrukce hran a použité materiály, velikost, hmotnost, koeficient tření, odolnost proti vodě a proti pádu.

Nejodolnějším proti poškození se stal Samsung Galaxy Tab S 8.4 s nejnižším skóre 3,3 bodu, naopak nejméně odolným se ukázal být Tmax 9 HD s nejvyšším skóre 8,2 bodu.

Skóre odolnosti bylo postaveno na základě řady faktorů, od fyzikálních charakteristik až k výsledkům testů pádem, ponořením do vody nebo skluzem. Výsledek je vyjádřen číslem na škále od 1 do 10, přičemž čím vyšší toto číslo bylo, tím vyšší bylo riziko poškození předmětného tabletu v důsledku nehody.

SquareTrade uvádí, že nad očekávání dobře uspěly kompaktnější tablety, a to zejména v testu pádem a testu ponoření do vody. Vedly si mnohem než větší modely jako například Microsoft Surface Pro 3 nebo Tmax 9 HD. Velmi dobře si vedly voděodolnýSony Xperia Z3 (se skórem 4 bodů) a Apple iPad Mini 3 (4,4 bodu).

Hůře dopadly populární modely Samsung Galaxy Tab S 10.5 (6 bodů) a Apple iPad Air 2 (6,1 bodu), které ztratily zejména v testech skluzu a pádu.

Video z testu

Zdroj: SquareTrade

Hlavní poznatky testu odolnosti

  • Větší tablety jsou méně odolné než ty menší a zároveň jsou náchylnější k poškození vodou.

  • Vítěz testu Samsung Galaxy Tab S 8.4 uspěl především v testu pádem a ponoření do vody, což z něj učinilo nejodolnější tablet předvánočního trhu.

  • Nejdolnějším produktem v oblasti low-end tabletů se stal Asus Memo Pad 7, který si vedl velmi dobře ve většině dílčích testů.

Infografika – Výsledky testu odolnosti tabletů

Vzorek tabletů byl vybrán na základě popularity (čísel prodeje) v jednotlivých regionech. Finální vzorek představuje průnik regionálních preferencí.

Zdroj: SquareTrade
Úvodní foto: Samsung

Komentáře