Správní radu Xeroxu doplní Nichelle Maynard-Elliottová a Margarita Paláu-Hernándezová

Obě ženy by měly být zvoleny do správní rady společnosti během výročního zasedání akcionářů 20. 5. letošního roku. Celkový počet lidí ve vedení se tak zvýší na devět.

Správní radu Xeroxu doplní Nichelle Maynard-Elliottová a Margarita Paláu-HernándezováSpolečnost Xerox oznámila záměr rozšířit počet členů správní rady ze současných sedmi na devět. Na seznam kandidátů do správní rady společnosti zároveň zařadil Nichelle Maynard-Elliottovou a Margaritu Paláu-Hernándezovou.

Společnost Xerox se snaží zrcadlit trhy, na kterých působí. A to se vztahuje i na obchodní ředitele a členy představenstva,“ uvedl místopředseda představenstva a generální ředitel společnosti Xerox John Visentin.

Zkušenosti Nichelle s hodnocením a vyjednáváním složitých transakcí jsou pro nás zásadní a Margaritina zkušenost se škálováním a investováním do nových podniků podpoří růstovou strategii společnosti Xerox,“ doplnil.

Maynard-Elliottová strávila více než 25 let jako podniková obchodnice. Zajišťovala finanční zdroje společností, akvizice podniků a strategická partnerství. Naposledy pro plynárenský Praxair, kde v roce 2019 pomohla vést společnost k jejímu sloučení s Linde PLC za 90 miliard dolarů.

Paláu-Hernándezová je průkopnicí hned v několika oblastech, včetně španělských médií, obchodu a nemovitostí. Založila a řídila několik domácích i mezinárodních společností. Od roku 2018 do roku 2019 působila Paláu-Hernándezová jako zástupkyně USA na Valném shromáždění OSN s osobní hodností velvyslance.

Kandidátky by měly být zvoleny na výročním zasedání akcionářů, které se bude konat 20. 5. 2021. Xerox rovněž oznámil, že na stejném zasedání by měli být zvolení i James L. Nelson a Steven D. Miller, kteří na seznamu kandidátů nahradili Jonathana Christodora a Nicholase Graziana.

Zdroj: Xerox
Úvodní foto: Xerox

Komentáře