Spotřebitelské edice Windows 10 nabídnou vícerychlostní aktualizace

Spotřebitel si bude moci vybrat, zda chce aktualizace okamžitě po vydání, nebo později, po otestování na „nedočkavých“ uživatelích.

Spotřebitelské edice Windows 10 nabídnou vícerychlostní aktualizaceMicrosoft potvrdil, že Windows 10 nabídnou různá tempa aktualizací nejen firmám, ale i spotřebitelům. Na rozdíl od podniků si však spotřebitel nebude moci vybrat, co všechno chce aktualizovat, ale pouze rychlost, s jakou k tomu dojde.

V praxi to bude vypadat tak, že si uživatel zaškrtne buď okamžitou aktualizaci, nebo pozdější aktualizaci, díky které se mu novinky dostanou řádně otestované na jiných uživatelích (a ještě později, po otestování na spotřebitelských „pokusných králících“, je dostanou podniky).

Microsoft tyto odlišné plány spotřebitelských aktualizací nazývá kruhy. Výslovně zmíněny byly dvě (rychlý a pomalý), ale není vyloučeno, že jich bude více, a stejně tak není vyloučeno, že každá z edicí (Windows 10 Home, Windows 10 Pro a další) bude mít své vlastní.

O další detaily je, jak je u Microsoftu zvykem, v současnosti nouze. Společnost například neuvedla, jaký časový dostup bude mezi rychlým a pomalých kruhem, ani nic dalšího. I to přispívá k obavám, zda u systému se šesti edicemi a různými „kruhy“ nedojde k fragmentaci.

Analytici se však shodují, že pořád půjde o jeden operační systém, přičemž dnešní džungle nejrůznějších starších verzí Windows s nejrůznějšími service packy představuje pro dodavatele softwaru větší výzvu, než jakou se hrozí stát nové „desítky“.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře