Sophos získal Rook Security, nabídne služby spravované detekce a odezvy

Služby řízené detekce hrozeb a odezvy na ně společnosti Rook Security budou implementovány do technologického a produktového portfolia Sophosu pro synchronizovanou bezpečnost.

Sophos získal Rook Security, nabídne služby spravované detekce a odezvySpolečnost Sophos uvedla, že převzala firmu Rook Security, jež se zabývá řízenou detekcí hrozeb, jejich zkoumáním a odezvou na ně (MDR, Managed Detection and Response). Bližší podrobnosti ohledně transakce nebyly zveřejněny.

Sophos zdůraznil, že kombinací služeb Rook Security s nedávnou získanou technologickou platformou DarkBytes nyní společnost nově vytváří opakovaně prodejné MDR služby, jež budou dostupné prostřednictvím sítě 47 000 obchodních partnerů po celém světě.

Prostřednictvím MDR služeb budou obchodní partneři Sophosu schopni poskytovat podnikům všech velikostí odborné služby, které průběžně odhalují bezpečnostní incidenty, reagují na ně a loví jejich původce,“ řekl Joe Levy, technický ředitel Sophosu.

Sophos navíc plánuje implementovat nepřetržité služby MDR společnosti Rook Security do svého technologického a produktového portfolia pro synchronizovanou bezpečnost.

Experti z Rook Security budou podle Sophosu schopni posuzovat i bezpečnostní opatření zákazníků a zajišťovat optimální konfiguraci bezpečnostních politik pro produkty Sophosu napříč podnikovým prostředím.

Jsme nadšeni tím, že můžeme Sophosu jakožto celosvětovému lídru v oblasti kybernetické bezpečnosti nové generace poskytnout naše experty a inovativní způsob poskytování služeb,“ okomentoval akvizici J. J. Thompson, CEO Rook Security.

Zdroj: Sophos

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře