Sophos spouští program Cloud Security Provider pro zabezpečení cloudu

Výrobce bezpečnostních řešení by rád viděl své partnery přecházet z kategorie prodejců do kategorie konzultantů. Nový program Sophos Cloud Security Provider se svým důrazem na rozvoj dovedností míří právě tímto směrem.

Sophos spouští program Cloud Security Provider pro zabezpečení clouduSpolečnost Sophos oznámila rozšíření svého partnerského programu, jehož součástí nově budou i školení, certifikace a finanční pobídky, které obchodním partnerům pomohou s podporou zákazníků využívajících nebo migrující do prostředí veřejného cloudu.

Sophos uvádí, že je vůbec prvním výrobcem z oblasti bezpečnosti nové generace, který přichází s programem speciálně navrženým tak, aby partnerům pomáhal s uchopením nových příležitostí a zjednodušil jim nákup produktů značky Sophos prostřednictvím Microsoft Azure a AWS.

Partneři zapojení do programu Sophos Cloud Security Provider budou moci zdokonalit své technické znalosti, které jim umožní nabízet správné bezpečnostní produkty. Sophos tvrdí, že díky spolupráci s ním budou partneři moci důležitou poradní roli v doporučení toho, co vlastně zákazníci potřebují.

Sophos bude navíc se svými partnery spolupracovat i na maximální využitelnosti nákupních a implementačních modelů BYOL (Bring-Your-Own-License, tedy využití vlastních licencí) a PAYG (Pay-As-You-Go, tedy platby za využité služby).

Mezi výhody programu Sophos Cloud Security Provider podle výrobce patří vyšší marže partnerů díky rabatům, příjmy z obchodů zohledňujících model BYOL v prostředí cloudu, nové obchodní příležitosti a školení a podpora od bezpečnostních architektů, kteří se specializují na cloudovou bezpečnost a migraci

Certifikace Sophos Cloud Security Provider je dostupná ve dvou úrovních: profesionální (Professional level) pro partnery zaměřující se na konzultace a prodej služeb a expertní (Expert level), která je určená pro ty partnery, kteří zákazníkům nabízí i implementační služby

Partneři s expertní certifikací také dostanou příležitost sdílet obchodní příležitosti díky schopnosti poskytovat před- a po-prodejní podporu v návaznosti na to, jak zákazníci své aplikace nasazují, provozují a spravují v prostředí cloudů Azure nebo AWS

Sophos současně oznámil okamžitou dostupnost řešení Sophos Server Protection pro Microsoft Azure. Ve spolupráci s řešením Sophos XG Firewall on Azure má technologie synchronizované ochrany umožnit koordinaci obrany proti kybernetickým hrozbám využívajícím více vektorů útoku.

Více informací o programu Sophos Cloud Security Provider naleznou partneři na adrese partnerského portálu.

Zdroj: Sophos
Úvodní foto: © Bits and Splits - Fotolia.com

Komentáře