Sophos posiluje adaptivní systém kyberbezpečnosti, kupuje Braintrace

Akvizicí společnosti Braintrace posiluje Sophos svůj adaptivní ekosystém kybernetické bezpečnosti o technologii Braintrace pro detekci hrozeb a odezvu sítí (NDR, Network Detection and Response).

Sophos posiluje adaptivní systém kyberbezpečnosti, kupuje BraintraceSpolečnost Sophos oznámila, že získala společnost Braintrace, čímž rozšiřuje svůj adaptivní ekosystém kybernetické bezpečnosti o patentovanou technologii Braintrace Network Detection and Response (NDR).

Technologie NDR poskytuje vhled do vzorců síťového provozu, včetně toho šifrovaného, bez nutnosti dešifrování typu Man-in-the-Middle (MitM). V rámci akvizice se vývojáři a datoví a bezpečnostní analytici Braintrace připojili ke globálním týmům Managed Threat Response (MTR) a Rapid Response Sophosu.

Technologii Braintrace NDR budou díky integraci do Adaptive Cybersecurity Ecosystem, který je základem všech produktů a služeb společnosti Sophos, využívat jak analytici společnosti Sophos v oblasti MTR a Rapid Response, tak zákazníci v oblasti Extended Detection and Response (XDR).

Technologie Braintrace bude podle Sophosu také sloužit jako platforma pro sběr a předávání dat o událostech třetích stran z firewallů, proxy serverů, virtuálních privátních sítí (VPN) a dalších zdrojů.

Zdroj: Sophos

Úvodní foto: © kentoh - Fotolia.com

Komentáře