Sophos posílí své bezpečnostní portfolio akvizicí Mojave Networks

Akvizice přinese Sophosu bezpečností platformu pro web. Sophos ji nasadí v rámci Sophos Cloud i ve svých hardwarových zařízeních.

Sophos posílí své bezpečnostní portfolio akvizicí Mojave NetworksSpolečnost Sophos oznámila akvizici firmy Mojave Networks. Ta nabízí cloudové řešení pro webové zabezpečení, které má po uzavření obchodu posílit bezpečnostní portfolio Sophos Cloud.

Technologie Mojave umožňuje hybridní nasazení (v podobě SaaS i non-SaaS) pro pokrytí větší škály potřeb v oblasti internetového zabezpečení. Sophos ji chce kromě svého cloudového řešení integrovat i do hardwarových zařízení pro zabezpečení sítí. Dojít k tomu má počátkem roku 2015.

Výsledkem má být integrovaná bezpečnostní platforma, která podle Sophosu nabídne to nejlepší z ochrany pro PC, počítače Mac, mobilní zařízení i sítí skrze jednotnou cloudovou konzoli.

CEO Sophosu Kris Hagerman uvedl, že Mojave Networks je mladá a inovativní společnost, které postavila svou platformu na pomyslném trojmezí cloudu, internetové bezpečnosti a mobility.

Šéf Mojave Networks Garrett Larsson dodal, že jako součást Sophosu bude mít jeho společnost větší možnosti pro svou snahu vybudovat komplexní zabezpečení pro mobilní pracovní sílu. Využít k tomu chce mimo jiné 15 000 partnerů Sophosu po celém světě.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře