Sophos kupuje SurfRight a jeho technologie pro ochranu koncových bodů

Díky této akvizici se Sophos stal majitelem nového portfolia bezpečnostních technologií, které plánuje začít ihned integrovat do svých vlastních řešení.

Sophos kupuje SurfRight a jeho technologie pro ochranu koncových bodůSpolečnost Sophos oznámila akvizici firmy SurfRight,inovátora zaměřeného na detekci a řešení hrozeb souvisejících s koncovými body a na prevenci proti pokročilým hrozbám.

Její portfolio technologií podle výrobce umožňuje předcházet, detekovat a řešit specializované hrozby i útoky využívající dosud nezveřejněných zranitelností (tzv. zero-day útoky).

Technologie značky SurfRight využívají mechanismy narušení vektorů malware i přetrvávajících pokročilých hrozeb (APT). Součástí jejich portfolia je i technologie, která proti zranitelnostem bojuje v reálném čase pomocí odhalování a předcházení manipulacím s operačním pamětí.

Sophos chce ihned začít integrovat technologie značky SurfRight do svých řešení pro ochranu koncových bodů okamžitě a po dokončení integrace je zpřístupní prostřednictvím své celosvětové partnerské sítě.

Od technologií si Sophos slibuje zvýšení efektivity synchronizované ochrany, tedy bezpečnostní strategie využívající více prvků zároveň.

SurfRight je rostoucí a ziskovou firmou se zavedenou základnou zákazníků a s portfoliem, které se může pochlubit osvědčenou bezpečnostní funkcionalitu,“ uvedl Kris Hagerman, generální ředitel společnosti Sophos.

Tým [SurfRightu] vyvinul výkonné a inovativní technologie ochrany koncových bodů nové generace, které nabízí pokročilou ochranu více různorodých prvků, a to včetně prostředků pro zmírnění dopadů incidentů. Současně jde přitom o technologie, které jsou velmi snadno použitelné,“ nastínil Hagerman důvody, proč Sophos tuto společnost koupil.

Zdroj: Sophos
Úvodní foto: © Maxim_Kazmin - Fotolia.com

Komentáře