Sophos kupuje Invinceu a její prediktivní řešení založená na neuronových sítích

Akvizice přinese Sophosu řešení pro boj s malwarem, které využívá hluboké učení a behaviorální monitoring pro odhalování útoků předtím, než stihnou napáchat škody.

Sophos kupuje Invinceu a její prediktivní řešení založená na neuronových sítíchSpolečnost Sophos oznámila uzavření dohody o převzetí firmy Invincea, poskytovatele nové generace ochrany proti malwaru. Portfolio Invincey pro ochranu koncových bodů je navržené k odhalení neznámého malwaru a sofistikovaných útoků, k čemuž využívá neuronových sítí.

Vlajkové řešení této společnosti, X by Invincea, využívá behaviorální monitoring a neuronové sítě s hlubokým učením pro detekci dosud neidentifikovaného malwaru a k jeho zastavení ještě před napácháním škod. Invincea se zaměřuje především na americké vládní instituce, zdravotnictví a finanční sektor.

Sophos chce využít jejích technologií při vývoji nové generace ochrany koncových bodů. Portfolio značky Invincea včetně řešení X by Invincea však bude zároveň podporováno a prodáváno přímo Invinceou a její sítí registrovaných partnerů.

Hodnota akvizice činí 100 milionů dolarů v hotovosti a 20 milionů v podobě podílu na zisku. Ředitel Invincey Anup Ghosh a její provozní ředitel Norm Laudermilch přejdou na klíčové pozice ve vedení společnosti Sophos.

Zdroj: Sophos

Úvodní foto: © freshidea - Fotolia.com

Komentáře