Sophos: Jsme bezpečnostní výrobce 100% orientovaný na channel

Zástupci výrobce bezpečnostních řešení Sophos v Praze prezentovali své současné cíle a stav trhu očima Sophos Labs.

Sophos: Jsme bezpečnostní výrobce 100% orientovaný na channelThomas Thoelke, sales director Eastern Europe &Nordics, v úvodu uvedl, že společnosti Sophos dodává své produkty ve 100 % případů přes 12 000 channel partnerů (distributory, VAR a MSP) po celém světě. Největší část příjmů Sophosu přitom plyne z regionu EMEA (50 %).

Podle Sophosu se IT prostředí se v čase velmi zkomplikovalo, společnost se však k problematice bezpečnosti staví kombinací bezpečnosti a jednoduchosti – jednoduchá (ve smyslu snadná pro nasazení a správu) bezpečnost, je lepší bezpečnost, říká Thomas Thoelke.

Thomas Thoelke (vpravo), Vanja Svajcer (vlevo), SophosVýrobce adresuje stav, kdy ve středních a menších firmách často nejsou CIO, ale OIO (only information officer) – SMB má většinou jednu osobu starající se o veškerou IT infrastrukturu ve firmě. Proto musí být zabezpečení podle Sophosu jednoduché (snadné).

Podle magického kvadrantu Gartneru je Sophos lídrem v UTM, ochraně koncových bodů a řešení pro ochranu mobilních dat. Obecně pak nabízí řešení pro zabezpečení sítě, serverů a zařízení. Sophos zároveň působí jako bezpečnostní OEM pro Cisco, Juniper, IBM, Lenovo či Citrix.

Český trh je "průměrně" nebezpečný

Principal researcher Vanja Svajcer na setkání ukázal statistiky virových laboratiří SophosLabs.  V množství výskytu nákaz je české IT prostředí podle Sophosu o trochu více nebezpečné než Slovenské, ale oboje nijak nevybočují nad průměr v Evropě.

Vanja Svacjer také upozornil, že nejčastějšími nákazami v ČR jsou Mal/Conficker a jeho odrůdy.

Ve světe Androidu výrobce registruje strmý nárůst malwaru, potenciálně nechtěných aplikací, objevující se zranitelností (master key) a jaibrokenutá zařízení.

Kompromitované smartphony mohou být zneužity pro „špehování“ uživatele, přesměrování sms, botnety, získání finančních prostředků uživatele a samozřejmě pro zcizení dat (kontaktů, e-mailů apod.).

V praktické případové studii Vanja Svajcer ukázal, jak lze kombinací hrozeb získat přístup k internetovému bankovnictví, i když uživatel používá ověření přístupu přes sms kód. Věnoval se také problematice ransomwaru, kdy útočník vyláká z uživatele peněžní prostředky pod hrozbou vyzrazení osobních dat nebo jejich zašifrování (např. hrozba Cryptolocker).

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře