Sony se chlubí 20 miliony prodaných konzolí PlayStation 4

Sony podle svých slov poráží Microsoft na jeho domácím hřišti a slaví 20 milionů prodaných konzolí nejnovější generace. Celkový trh se však v současnosti nachází v nepříznivém období.

Sony se chlubí 20 miliony prodaných konzolí PlayStation 4Boj o špičku smršťujícího se trhu herních konzolí mezi Sony a Microsoftem pokračuje a na koni je japonská společnost – alespoň to tvrdí ona samotná. Sony uvádí, že bylo v květnu 2015 bylo lídrem trhu, a to jak globálně, tak v USA, tedy na domácím hřišti svého konkurenta.

Microsoft se nechal slyšet, že prodej konzolí Xbox One byl v květnu o 81 % vyšší než ve stejném měsíci předchozího roku. Sony zase uvádí, že od jejich uvedení na trh prodalo 20 milionů konzolí PlayStation 4.

Podle analytiků z NPD Group se trh herních konzolí (spolu se softwarem a příslušenstvím) v květnu meziročně smrštil o 13 %. Prodej příslušenství vyrostl o 20 %, prodej konzolí nejnovějších generace stagnoval a prodej her pro ně vyrostl o 8 %. Nestačilo to však na vyvážení poklesu prodeje konzolí předchozí generace.

Zdroj :IDG News Service

Úvodní foto: Sony

Komentáře