Sony překonalo hranici 50 milionů prodaných konzolí PlayStation 4

Uběhly tři roky od uvedení současné generace herní konzole PlayStation 4 a Sony slaví významný milník, který přišel měsíc po uvedení aktualizované verze PlayStation 4 Pro. Největší konkurent mezitím mlčí...

Sony překonalo hranici 50 milionů prodaných konzolí PlayStation 4Společnost Sony oznámila, že souhrnné celosvětové prodeje herní konzole PlayStation 4 (PS4) překonaly k 6. 12. 2016 hranici 50 milionů kusů. V tomto čísle jsou zahrnuty i prodeje nové varianty konzole PlayStation 4 Pro, která přišla na trh během listopadu.

Daří se také v prodeji softwaru pro PS4 – ke 4. 12. 2016 se v obchodních řetězcích po celém světě a prostřednictvím digitální distribuce ve službě PlayStationStore prodalo více než 369,6 milionu kopií her a dalších aplikací.

Jsme opravdu šťastní, že komunita PS4 od vydání konzole před třemi lety neustále vzkvétá,“ uvedl Andrew House, prezident a globální generální ředitel společnosti Sony Interactive Entertainment. „Chceme i nadále […] nabízet ty nejlepší herní zážitky a soustředit se na podporu našeho podnikání i rozšiřování ekosystému PS4.

Těžko říct, jak si ve srovnání s PS4 vede největší konkurence v podobě konzole Xbox One od Microsoftu. Zatímco Sony se výsledky prodeje chlubí relativně často, Microsoft naopak většinu času mlčí. Lze se jen domýšlet, proč tomu tak je... a o kolik milionů (nebo desítek milionů) prodaných kusů je Microsoft pozadu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Sony

Komentáře