Solitea posiluje v oblasti spedice, dokončila akvizici společnosti Prytanis

Převzetím Prytanisu společnost Solitea podle svých slov posiluje pozici předního dodavatele řešení pro společnosti zabývající se spedicí a osobní i nákladní dopravou.

Solitea posiluje v oblasti spedice, dokončila akvizici společnosti PrytanisSpolečnost Solitea oznámila, že získala 100% podíl v české společnosti Prytanis, jež se zabývá poskytováním informačních systémů pro autodopravce, provozovatele osobní přepravy a spediční a logistické společnosti.

Vnímáme zde obrovské synergie. Know-how Prytanisu na poli informačních systémů pro řešení dopravy dovede Solitea doplnit o rozsáhlé zkušenosti v oblasti ERP či datové analytiky, díky kterým dokážeme zjednodušit a zefektivnit řešení vnitrofiremních procesů společných zákazníků,“ uvedl Martin Cígler ze Solitey.

Spojení se Soliteou jako velkým softwarehousem nám poskytne tolik potřebné zázemí pro další rozvoj a implementaci nejmodernějších technologií,“ doplňuje Luboš Florián, předseda představenstva Prytanisu.

Z pohledu zaměstnanců, zákazníků a obchodních partnerů společnosti Prytanis neznamená akvizice žádnou změnu. Společnost i nadále bude řídit původní výkonný management a její činnost zůstává bez úprav.

Ve struktuře Solitey bude spadat do divize Medium-sized Business. Cena akvizice je podle společnosti neveřejná a transakce podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zdroj: Solitea

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře