Solitea opět na nákupech, získala Clever Decision i slovinskou MIT informatika

Holding pokračuje v naplňování vize stát se lídrem na trhu dodavatelů podnikových informačních systémů pro firmy všech velikostí ve střední a východní Evropě.

Solitea opět na nákupech, získala Clever Decision i slovinskou MIT informatikaHolding Solitea pokračuje v akvizicích. Po koupi výrobce ERP systémů J.K.R. v roce 2016 a dodavatele ICT infrastruktury CDL System o rok později nyní oznámila, že dokončila akvizici 100% podílu ve firmě Clever Decision.

Ta je dodavatelem BI řešení a datových skladů v České republice a na Slovensku. Solitea tak naplňuje svoji vizi stát se lídrem na trhu dodavatelů podnikových informačních systémů pro firmy všech velikostí ve střední a východní Evropě.

Naším cílem je zjednodušovat podnikání firmám všech velikostí. Akvizice společnosti Clever Decision je jen dalším krokem v naplňování této vize, strategickou investicí otevírající nové trhy a nové příležitosti pro všechny členy skupiny,“ uvedl Martin Cígler, předseda představenstva holdingu.

Solitea nám přináší obrovskou příležitost k růstu, možnost lépe uplatnit své zkušenosti a know-how v segmentu datové analytiky a zejména těžit ze synergií, které velikost skupiny přináší,“ doplnil Jan Zajíc, spoluzakladatel a šéf Clever Decision.

Holding Solitea dodává, že z pohledu zákazníků a obchodních partnerů společnosti Clever Decision se po akvizici nic nemění. Firmu i nadále řídí původní management a činnost společnosti zůstává beze změn.

Posílení na slovinském trhu

Skrz dceřinou společnost Saop Solitea také převzala 100% podíl společnosti MIT informatika, slovinského dodavatele komplexních softwarových řešení určených zejména pro výrobní firmy.

Holding uvádí, že sloučením obou společnosti se stává ve Slovinsku největším výrobcem podnikových informačních systémů ve výrobním sektoru. Saop i MIT informatika vyvíjejí a prodávají vlastní softwarová řešení již třicet let.

Akvizicí MIT informatika se stávající tým Saopu rozšířil na 150 zaměstnanců a firma se tak stala největším slovinským zaměstnavatelem v oblasti ERP řešení. Z pohledu stávajících zaměstnanců i zákazníků tato akvizice nic nemění.

Zdroj: Solitea
Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře