SoftwareOne kupuje Comparex, vznikne globální licenční obr

Nově oznámená akvizice výrazně zamíchá poměrem sil (nejen) v oblasti software asset managementu. SoftwareOne bude po dokončení obchodu pomáhat spravovat a optimalizovat portfolia softwarových licencí v hodnotě 10 miliard eur.

SoftwareOne kupuje Comparex, vznikne globální licenční obrSpolečnost SoftwareOne oznámila, že uzavřela dohodu o odkoupení 100% podílu ve společnosti Comparex. Spojením poskytovatele řešení pro správu softwarových licencí a poskytovatele IT služeb vznikne na trhu nový globální obr.

SoftwareOne uvádí, že po spojení bude disponovat sítí poboček v 88 zemích po celém světě a jeho globální pracovní síla naroste na zhruba 5,5 tisíce zaměstnanců poskytujících podporu klientům v lokálních jazycích.

Oblast softwaru a služeb se nese ve znamení silné poptávky po cloudu a posunu směrem k modelu předplatného, umocněného digitální transformací,“ uvedl k akvizici Dieter Schlosser z výkonného managementu SoftwareOne.

Správa licencí za 10 miliard eur

Převzetí Comparexu je podle SoftwareOne důležitým krokem na cestě k inovacím. Spojením chce SoftwareOne získat dostatečný globální dosah a ucelené portfolio řešení a služeb pro doprovázení svých klientů na cestě k digitalizaci.

Po sloučení bude SoftwareOne pomáhat svým zákazníkům spravovat a optimalizovat portfolia softwarových licencí v hodnotě 10 miliard eur. Výkonný ředitel Comparexu Thomas Reich a šéf obchodu Marc Betgem se stanou členy vedení SoftwareOne.

Dokončení celé akvizice by mělo proběhnout do konce prvního pololetí 2019, přičemž transakce musí projít obvyklými schvalovacími procesy včetně souhlasu regulátorů. Finanční podmínky nebyly zveřejněny.

Zdroj: SoftwareOne

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře