SoftBank koupí ARM za 32 miliard dolarů (FT)

Podle neoficiálních zdrojů Financial Times chce japonská SoftBank koupit ARM za desítky miliard dolarů.

SoftBank koupí ARM za 32 miliard dolarů (FT)Japonská SoftBank se chystá koupit britského výrobce procesorů, společnost ARM. Motivací má být rostoucí poptávka po procesorech a dalších technologiích pro internet věcí a mobilní zařízení, uvádí zpráva Financial Times.

SoftBank má zaplatit 32 miliard dolarů, za které získá společnost licencující své procesory velkému množství výrobců smartphonů, ale také hráčům na trhu IoT. Mezi koncesionáře patří i Qualcomm.

Do mediálních a technologicích firem investoval SoftBank již vícekrát – koupil kupříkladu indického retailera Snapdeal, čínského vývojáře aplikací Didi Chuxing, nebo telekomunikačního operátora Sprint Nextel.

Akvizice by měla být oznámena během pondělního dne, uvedlo FT s odkazem na dva lidi obeznámené s vyjednáváním.

ARM letos akvíroval společnost Apical, dodavatele zobrazovacích a vestavěných technologií pro novou generaci zařízení. Technologie Apical doplňuje grafické čipy ARM Mali.

Společnosti ARM se daří na trhu malých zařízení, které používají nízkonapěťové procesory a spotřebovávají méně energie než tradiční mikroprocesory.

ARM má se svými zákazníky dlouhodobé kontrakty, takže bych neočekával žádné brzké změny, ale před novou generací architektury není nic jisté,“ uvedl Patrick Moorhead, prezident a hlavní analytik Moor Insights & Strategies.

Zároveň dodal, že v dlouhodobém horizontu by SoftBank mohla investovat do ARM více a podpořit vývoj podnikových produktů.

To by mohlo mít ultimátní dopad na mobilní technologické giganty, jako jsou Apple, Qualcomm a Samsung. Jsem překvapený, že ARM nebyl koupený dříve,“ dodal Moorhead.

Zdroj: IDG News Service, Financial Times
Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře