Služby dopravce TNT Express jsou po útoku viru omezené

Společnost FedEx Corporation dnes oznámila, že celosvětový provoz její sesterské společnosti TNT Express včetně České republiky byl podstatně narušen útokem viru, který napadl informační systémy společnosti.

Služby dopravce TNT Express jsou po útoku viru omezenéVlivem kybernetického útoku došlo k přerušení provozu služeb a také komunikačních systémů firmy TNT Express. Ačkoliv mateřský FedEx útok blíže neupřesňuje, pravděpodobně jde o další oběť aktuální vlny ransomwaru.

Podobně jako u mnoha dalších firem na celém světě dochází k narušování i některých našich systémů v síti TNT. Někteří naši zákazníci se potýkají s menšími výpadky, ke kterým dochází při vyzvedávání a doručování zásilek a v přístupu ke sledovacímu systému,“ informuje TNT na svém webu.

FedEx uvádí, že nedošlo k úniku dat a provozstatních sesterských společností firmy nebyl narušen a služby jsou poskytovány za normálních podmínek.

Společnost TNT Express podniká nápravná opatření, aby bylo možné služby obnovit co možná nejrychleji. Služby TNT Express doma i v zahraničí jsou nyní do velké míry v provozu, ale fungují ve zpomaleném režimu,“ uvedl dopravce v oznámení.

V současné době také dochází ke zpoždění služeb TNT Express v mezikontinentálním režimu a FeDex Express nabízí své služby jako alternativu.

Dopravce uvedl, že zatím není schopný vyčíslit finanční dopady přerušení služeb.

Zdroj: FedEx

Úvodní foto: TNT.com

Komentáře