Slovenský investor Sanberg Capital kupuje 100% podíl ve společnosti Benestra

Poskytoval telekomunikačních služeb pro podniky má nového majitele. Díky převzetí ze strany fondu Sandberg Capital zůstává Benestra ve slovenských rukou. Fond chce jejím prostřednictvím vstoupit na telekomunikační trh.

Slovenský investor Sanberg Capital kupuje 100% podíl ve společnosti BenestraSlovenský investiční fond Sandberg Capital se domluvil s akcionáři společnosti Benestra (dříve GTS Slovakia) na odkoupení celého podílu ve firmě. Sandberg se tak stane majitelem jednoho z velkých hráčů na slovenském telekomunikačním trhu.

Táto akvizícia je pre nás prvým krokom pri vstupe na slovenský telekomunikačný trh, ktorý je momentálne v procese konsolidácie, na ktorej by sme sa chceli aktívne zúčastniť. Benestra so svojím silným postavením na trhu a stabilným cash flow tvorí ideálnu platformu pre ďalší rast,“ uvedl Michal Rybovič, investiční manažer Sandberg Capital.

Benestra se coby poskytovatel telekomunikačních služeb primárně zaměřuje na podnikové zákazníky, kterým nabízí širokou škálu služeb a vlastní infrastrukturu. Za rok 2015 společnost vygenerovala tržby ve výši 46,4 milionu eur, přičemž ukazatel EBITDA dosahoval částky 16,3 milionu eur.

Transakci musí ještě schválit regulační úřad.

Zdroj: Benestra

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře