Slovenský antimonopolní úřad schválil sloučení společností Columbex a Axasoft

Sloučením IT poskytovatelů, společností Columbex International a Axasoft, vznikne nástupnická firma Columbex. Transakci posvětil 21. 3. 2014 antimonopolní úřad Slovenské republiky.

Slovenský antimonopolní úřad schválil sloučení společností Columbex a AxasoftAktivity společnosti Columbex, její sesterské firmy Ditec a nově fúzované společnosti Axasoft zahrnují dodávky  softwaru pro tvorbu databází (i aplikací na zakázku), podnikového aplikačního softwaru a tvorby síťových infrastruktur.

Antimonopolní úřad posuzoval oblast softwaru pro tvorbu databází, kde na jedné straně působí společnost Ditec a na druhé straně Axasoft, který poskytuje služby především zákazníkům z bankovního sektoru a individuálním klientům.

Společnost vyvíjí aplikace pro podporu karetních transakcí, systémy pro management sítě platebních terminálů, věrnostní systémy a systémy pro verifikaci a směrování plateb prostřednictvím EFT POS terminálů. Z veřejného sektoru Axasoft poskytuje specializovaný software jen Půdohospodářské  platební agentuře.

Ditec pak vyvíjí software na míru individuálním klientům a jeho největší zákazníci patří do veřejného sektoru. Na bankovní sektor se neorientuje.

Úřad oznámil, že po vyhodnocení všech získaných podkladů a informací neidentifikoval obavy z narušení hospodářské soutěže v důsledku dané koncentrace a schválil ji. Rozhodnutí nabylo právní moci 1. 4. 2014.

Mezi hlavní činnosti společnosti Columbex patří aplikační služby, resp. implementace informačních systémů na základě produktů SAP pro různá odvětví. Firma také zajišťuje systémovou integraci a outsourcing ICT.

Zdroj: Antimonopolní úřad SR

Úvodní foto: Columbex, Axasoft

Komentáře