Slovak Telekom spouští LTE síť ve spolupráci s Ericssonem

Operátor má ambici vybudovat nejvyspělejší mobilní síť na Slovensku.

Slovak Telekom spouští LTE síť ve spolupráci s EricssonemSlovenský operátor Slovak Telekom spustil v pěti slovenských městech 4G/LTE síť. Dodavatelem této sítě je společnost Ericsson. Síť je postavena na multi-standard platformě stanic RBS 6000 a pracuje v pásmu 1800 MHz.

Maximální teoretické rychlosti datvého přenosu jsou podle Ericssonu 73Mb/s pro download a 23Mb/s pro upload.

Síť má být vybavena i funkcí circuit-switched fallback, jejímž prostřednictvím mohou být hlasové hovory a textové zprávy, které probíhají v 2G/3G, přijaty během připojení do LTE sítě.

Spustili jsme provoz první celoslovenské LTE sítě a naší ambicí je vybudovat nejvyspělejší mobilní síť v zemi. Po startu v pěti městech plánujeme pokrýt 20 % populace Slovenska během prvních tří měsíců provozu. Další lokality budou následovat v roce 2014,” okomentoval v tiskové zrávě bezprostřední plány operátora Miroslav Majoroš, předseda představenstva a generální ředitel Slovak Telekomu.

„Po tom, co jsme se stali jediným dodavatelem 2G, 3G, jakož i circuit core hardwaru a softwaru, jsme i výhradním dodavatelem rádiových technologií pro 4G,” dodal Valter D'Avino, šéf Ericssonu pro region západní a střední Evropy.

Projekt nasazení LTE sítě je podle Ericssonu významným milníkem dlouhotrvající spolupráce mezi oběma společnostmi. Ta zahrnuje systémovou integraci, optimalizaci sítě, multi-vendor verifikaci a související služby.

Dlouhodobějším plánem Slovak Telekomu je připravit se na přechod na VOLT (Voice over LTE), což umožní přenášet videohovory v HD kvalitě a další komunikační služby.

Zdroj: Ericsson
Úvodní foto: 3GPP

Komentáře