Slováci jsou při výběru platební metody v e-shopu konzervativnější než Češi (Heureka.sk)

Většina Slováků v e-shopech platí dobírkou, druhou nejoblíbenější metodou je platba při osobním převzetí zboží. Kartou platí on-line 15 % slovenských spotřebitelů a jejich podíl roste.

Slováci jsou při výběru platební metody v e-shopu konzervativnější než Češi (Heureka.sk)Nákupní rádce Heureka po výsledcích průzkumu oblíbenosti platebních metod v České republice zveřejnil výsledky totožného šetření provedeného na Slovensku. Z jeho výsledků vyplývá, že Slováci sice častěji než Češi volí možnost on-line platby kartou (15 % oproti 13 %), ale jinak zůstávají konzervativnější.

Projevuje se to ve srovnání podílu tradičnějších metod platby, a sice dobírky a platby při osobním převzetí. Zatímco v České republice dává dobírce přednost 38 % nakupujících a při odběru jich platí 29 %, na Slovensku je to 57 % a 16 %. Přes vysoký podíl na Slovensku využívání dobírky podle Heureky postupně klesá, zatímco obliba placení při převzetí roste.

Co se týče modernějších metod, na Slovensku vede on-line platba kartou, kterou využívá zmíněných 15 % nakupujících a její obliba podle Tomáše Bravermana, ředitele Heureky, stále roste, podobně jako v České republice.

Desetina Slováků využívá platbu bankovním převodem (v ČR je to 9 %) a jen naprosté minimum (1 %) využívá platební tlačítka (v ČR je to 8 %) a ostatní metody.

Průzkumu se zúčastnilo 1 125 respondentů z řad uživatelů portálu Heureka.sk.

Tabulka – Podíly platebních metody na slovenském internetu

Způsob platby

2015

Dobírka

57%

Platba při osobním odběru zboží

16%

Platba kartou on-line

15%

Bankovní převod

10%

Platební tlačítka

1%

Jiné

1%

Zdroj: Heureka.sk

Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com

Komentáře