Skutečné nasazení SDN je tu

Dosud se o SDN hodně mluvilo, ale málokdo viděl reálné nasazení a přínos této technologie.Extreme Networks nyní umožňuje nasadit SDN v podstatě v každé firemní síti. (PR článek)

Skutečné nasazení SDN je tuJe to již téměř 20 let, co vznikla myšlenka vyjmout inteligenci z jednotlivých síťových komponent a přesunout ji na úroveň nadřazeného řadiče. Ten by měl ucelený pohled na infrastrukturu a mohl by tak relevantně rozhodovat o jednotlivých přenosech.

Tento koncept SDN se dostává do popředí až v poslední době, kdy jsou dostupné ty správné technologie. Většinou se o SDN mluví jako o technologii vhodné pro datová centra a většina uživatelů jej chápe jako řešení pro enterprise segment. Přitom podstata je úplně někde jinde.

Společnost Extreme Networks přinesla pomocí podpory Microsoft Lync reálné nasazení SDN i do společností běžné velikosti. Problémem přenosu hovorů u služby Lync je, že tato komunikace nenastavuje požadovanou prioritu pro přenos v datové síti. Extreme Networks dynamicky sestavuje trasu s vyhrazeným pásmem tak, aby nebyly hovory negativně ovlivněny jinými přenosy. Po ukončení hovoru je tato trasa opět zrušena.

Je to ukázka jedné z naprosto běžných situací, které je společnost Extreme Networks schopna řešit pomocí nových technologií. Prostřednictvím distributora s přidanou hodnotou, společnosti Veracomp, jsou tato řešení dodávána včetně možnosti testování spolupracujícím partnerům jak v Čechách, tak i na Slovensku.

Zdroj: Veracomp
Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře