Skupiny Thein a J&T spouštějí fond specializovaný na firmy z oboru ICT

Specializovaný fond kvalifikovaných investorů s názvem J&T Thein SICAV se bude zaměřovat především na společnosti z oboru kyberbezpečnosti a ICT. První upisovací období by mělo začít v říjnu 2020.

Skupiny Thein a J&T spouštějí fond specializovaný na firmy z oboru ICTInvestiční společnost Thein investora Tomáše Budníka a skupina J&T Private Equity Group oznámily, že společně založily nový fond s názvem J&T Thein SICAV. Fond se bude specializovat na firmy z oboru ICT a kybernetické bezpečnosti.

Se startovním objemem fondu v hodnotě půl miliardy korun plánují první upisovací období na říjen letošního roku. Distribuován pak bude exkluzivně prostřednictvím J&T Banky.

Jsem velice rád, že jsme získali pro spolupráci tak silného partnera, jakým je J&T. V naší vizi pomáhat s digitalizací a transformací česko-slovenského IT prostředí je J&T partnerem, který nám pomůže celý proces významně urychlit,“ uvedl Budník.

J&T Thein SICAV je krásným příkladem propojení znalostí s kapitálem. Technologie a kybernetická bezpečnost jsou dlouhodobá témata, kterými se musí zabývat každý, kdo hodlá v dnešní době podnikat,“ dodal za skupinu J&T Private Equity Group Miloš Badida.

Zdroj: Thein

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře